Przegląd systemu Android 4.0 Ice Cream Sandwich na Asusie Transformer Prime

tablet asus transformer prime android 4.0

Od jakiegoś czasu osoby, które weszły w posiadanie tabletu Asus Transformer Prime mogą się cieszyć z najnowszej odsłony systemu operacyjnego Google, Androida Ice Cream Sandwich, oznaczonego numerkiem 4.0. Już w pierwszej chwili, zaraz po zaktualizowaniu tegoż modelu, chciałam nagrać jego krótki przegląd, jednak z powodu wielu innych zajęć uczelnianych (niech żyje sesja!) i złośliwości rzeczy martwych, musiałam to odsunąć w czasie. Ale w końcu wszystko się udało. Poniżej znajdziecie dwa filmiki przedstawiające krótki przegląd Androida Ice Cream Sandwich na Asusie Transformer Prime.

Nie będę rozpisywała się na temat samego systemu, bo to już wielokrotnie robiliśmy na łamach Tabletowo.pl. Wspomnę tylko, że aktualizacja tabletu Transformer Prime pozytywnie na niego wpłynęła. Włącza się o wiele szybciej niż dotychczas i, co bardziej istotne, działa szybciej i płynniej – do tego stopnia, że odczuwa się różnicę pomiędzy tym, co było, a tym, co jest aktualnie. Dodatkowo Android 4.0 wnosi kilka nowości i zmian, ale o tym osoby zainteresowane dowiedzą się już z poniższych filmików – nie ma potrzeby dublowania informacji. Z najistotniejszych wspomnę tylko o możliwości zapisania strony internetowej do odczytu offline, błyskawicznej zmianie strony z mobilnej na komputerową, zauważalnej zmianie czcionki i możliwości grupowania aplikacji na ekranie w grupy.

Część pierwsza przeglądu Androida 4.0 zawiera informacje dotyczące zmian jakie zaszły w aplikacjach i przeglądarce internetowej:

Obiecana w filmiku fotka przedstawiająca poprzednią czcionkę:

tablet asus transformer prime

Część druga dotyczy aparatu i możliwości edytowania zdjęć:

Zostawcie w komentarzach swoje opinie dotyczące Androida Ice Cream Sandwich – czy zmiany, które zaszły w systemie Wam się podobają czy raczej traktujecie je z dystansem i najbardziej doceniacie lepszą wydajność, płynność i szybkość urządzenia.

Pozostaje nam czekać aż pozostali producenci wypuszczą aktualizacje Androida dla swoich tabletów, by na powyższe pytania (z autopsji) mogło odpowiedzieć znacznie więcej posiadaczy tego typu sprzętu. Na razie należą do nich właściciele Asusa Transformer Prime i Motoroli Xoom (WiFi).